Haber

12’den hedefi vuran minik okçular göz doldurdu

– Hedefi 12’den vuran minik okçular göz doldurdu

DENİZLİ – Okçuluk Yıldızlar ve Küçükler Denizli İl Birinciliği müsabakaları, Kınıklı Spor Kompleks içerisinde yer alan okçuluk alanında gerçekleştirildi. Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Denizli’de düzenlenen Yıldızlar ve Küçükler Okçuluk İl Birinciliği müsabakaları KYK Spor Salonu Okçuluk alanında yapıldı. 2011, 2012 ve 2013 doğumlu sporcular, Denizli’de eğitim veren okulların katıldığı müsabakalarda başarılı olmak için kıyasıya mücadele etti. Sporcuların velileri de minik okçuları heyecanla izledi. Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara protokol tarafından madalyaları verildi. Madalya ve ödül töreni sonunda toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

Şampiyonayı değerlendiren İl Temsilcisi Sevinç Bursalı, Denizli’de okçuluğun yeniden ivme kazanmaya başladığına dikkat çekerek, “Katılan sporcularımıza, okullarımıza ve velilerimize teşekkür ediyoruz. Bugün küçükler ve küçükler kategorilerinde müsabakalar yapıldı. Katılım güzel oldu. Hava şartları uygun olduğunda güzel bir rekabet yaşadık.” .

Okçuluğa başlama yaşının 8-9 olduğunu belirten Bursalı, “Şu anda sıfırdan güzel başlangıçlar yapıyoruz ama bu sayı yeter mi? Daha ne cevherler var. Belediyemizin ve diğer kulüplerimizin faaliyetleri hafta içi devam ediyor. Talep üzerine ekstra gruplar da açılmaktadır.Bu müsabakalarda küçük yıldızlar ve gençler kategorilerinde dereceye girenler Mersin’de yapılacak müsabakalarda Denizli’mizi temsil edeceklerdir.”

haber-melikgazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu