Haber

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Ekipleri, Bugüne Kadar 17 Kişiyi Enkazdan Çıkardı

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (OBAK), 6 Şubat’ta meydana gelen depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’ın Antakya ilçesindeki arama kurtarma çalışmalarında enkaz altından 17 kişiyi canlı çıkardı.

Depremlerin ardından bölgeye hareket eden OBAK, AFAD ile uyum içinde önce Adana’ya ardından Hatay’ın Antakya ilçesine gitti. Burada arama kurtarma çalışmalarına başlayan OBAK, bölgede görev yapan diğer ekiplerle uyum içinde 17 kişiyi enkazdan kurtardı. Enkazdan çıkarılan vatandaşlar, ilk müdahalelerinin ardından ambulansla hastaneye sevk edildi.

Deprem bölgesine giden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Antakya’da OBAK’ı da ziyaret etti. OBAK’tan çalışmalar hakkında bilgi alan Çakırözer, ekibe gösterdikleri büyük fedakarlık ve emekten dolayı teşekkür etti.

Antakya’da misyonu olan OBAK’ın umutla çalışmalarına devam ettiğini kaydeden Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “İlk günden beri sahada olan ve 17 canımızı kazadan kurtaran ekibimize çok teşekkür ediyorum. moloz.”

goynucekhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu