Haber

Hong Kong, Uluslararası Bir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi Olma Planını Açıkladı

HONG KONG, 23 Aralık (Xinhua) — Hong Kong Özel İdari Bölgesi (HKSAR) hükümeti, uluslararası bir yenilik ve teknoloji (I&T) merkezi inşa etme rotasını belirlemek için Perşembe günü Hong Kong Yenilik ve Teknoloji Geliştirme Planını açıkladı.

Açık bir gelişim yolu belirleyen taslak, Hong Kong’un önümüzdeki 5 ila 10 yıllık B&T gelişimi için sistematik stratejik planlama formüle ediyor ve dört geniş kalkınma yönü altında sekiz temel strateji ortaya koyuyor.

Stratejiler, teknoloji endüstrisi gelişimini teşvik etmeyi ve Hong Kong’da “yeni sanayileşmeyi” gerçekleştirmeyi, B&T yetenek kaynaklarını zenginleştirmeyi, uluslararası bir yetenek merkezi geliştirmeyi ve genel ulusal kalkınmaya daha iyi entegrasyon için anakara ile B&T işbirliğini derinleştirmeyi içerir.

Taslağa göre, 2027 yılına kadar, Hong Kong’daki genel B&T atmosferi ve B&T ekosisteminin canlılığı, yeni kurulan şirketlere ve yeni girişimlere yapılan yatırımların hem sayısı hem de miktarı açısından artacaktır. ekonomişirket sayısında önemli bir artış ile yeni zirvelere ulaşacaktır.

Hong Kong’un küresel teknoloji girişimlerine finansman sağlamada önde gelen destinasyonlardan biri olacağı beklentisiyle oluşturulan planda, 2032 yılına kadar girişim sayısının yeniden rekor seviyeye ulaşarak Hong Kong’u lider kuluçka merkezi haline getireceği belirtildi. Bölgede ve hatta dünyada. .

HKSAR hükümetinin inovasyon, teknoloji ve endüstriden sorumlu sekreteri Sun Dong, hükümetin uygun politikaların ve güçlendirme önlemlerinin formüle edilmesini sağlamak için uluslararası bir B&T merkezi olma vizyonunu gerçekleştirmek için toplumun farklı kesimlerinin görüşlerini her zaman dinlemeyi umduğunu söyledi. Hong Kong’u ileriye taşımak için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu