Haber

İstanbul’da depremde yıkılan binayla ilgili gözaltına alınan müteahhit tutuklandı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde yıkılan binalarla ilgili soruşturmalar kapsamında İstanbul’da gözaltına alınan bir müteahhit tutuklandı, 3’ü kontrol şartıyla olmak üzere 4 zanlı serbest bırakıldı.

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerde kentlerde yıkılan binalar hakkında Malatya, Gaziantep ve Diyarbakır Cumhuriyet savcılıkları tarafından başlatılan soruşturma kapsamında mülk sahibinin polis işlemleri , müteahhit, proje mimarı ve İstanbul’da yakalanan sorumlular tamamlandı.

Kahramanmaraş’ta yıkılan Sabır Apartmanı’nın müteahhidi Ebubekir Özbey hakim tarafından tutuklanırken, Malatya Onur İnşaat’ın ortağı Serpil Başar Yoloğlu, Diyarbakır’da yıkılan Diyar Galeria İş Merkezi’nin sahibi Hasibe Yıldırım ve Projede görevli inşaat mühendisi Mustafa Cevat Arsız adli kontrol hükümlerine tabi tutuldu. Projeden sorumlu mimar Şeref Kesgün, işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Şanlıurfa’da yıkılan bir apartmanın inşaat mühendisi Osman Ekren ile Gaziantep’te yıkılan Emre Apartmanı’nın şantiye müdürü ve teknik sorumlusu Nazmi Tosun soruşturma kapsamında illere sevk edildi, Osman Ekren tutuklandı.

hozat-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu