Haber

Kemal Kılıçdaroğlu: “Benim Adım Kemal Olursa Sinan Ateş ve Gaffar Okkan’ın Katillerini Kulaklarından Tutup Adalete Teslim Ederim, Kimse Unutmaz”

HABER: TAMER ARDA ERŞİN – Kamera: ÜNAL AYDIN

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bursaiçinde, ” Sinan Ateş Mezarını ziyaret ettik. Hocamızla hep beraber Fatiha okuduk. Adım Kemal ise Sinan Ateş’in katillerini kulaklarından tutup adaletin önüne çıkaracağım. Kimse unutmaz. Gaffar Okkan’ın katillerini bulup kulaklarından tutarak adalete teslim edeceğim. Kimse paniğe kapılmasın. Bunların mantığını değiştireceğim, yapan yanına kâr kalır. Yapana da bir kazanç olmaz. Milletin hakkını ve hukukunu yiyenler bunun hesabını vermek zorundadır. Biz bunu yapmıyorsak neden devleti yönetiyoruz? Nasıl yönetiliyoruz? Devlet adaletle yönetilir. Devletin dini adalettir diyoruz. O zaman adaleti her yerde, her koşulda mutlaka sağlayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Adayı ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Sivas mitinginin ardından bursa Bursa mitingi öncesi Kılıçdaroğlu’na gelen Ülkü Ocakları eski Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş’in mezarını ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu’na Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu eşlik etti.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

“HOŞ BİR TÜRKİYE, YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE’Yİ BİRLİKTE KURACAĞIZ” : Size söz veriyorum, Türkiye kazanacak. Biz kazanacağız. Birlikte kazanacağız. Benim umudum sizsiniz çocuklar. Daha güzel bir Türkiye’yi, yaşanır bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Birlikte ve birlikte Türkiye’yi gün yüzüne çıkaracağız.

TATİL DÖNEMİNDE OY VERECEĞİZ: Değişime hazır mısın? benim kelimem? Biz sandığa gidiyoruz değil mi? Bayram havasında sandık başına gideceğiz. Sabah kahvaltımızı yapacağız. Karnımızı doyuracağız. Akrabamız, komşumuz… Sizi ikna edeceğiz. Beraber gideceğiz, bayram havasında oy vereceğiz. benim kelimem? Otoriter bir yönetimi demokratik yollarla değiştireceğiz. Tüm dünyaya örnek olacak bir hamle yapacağız. Bu güzel ülkede huzur içinde yaşamak. sana bir sözüm var 85 milyonun başkanı olacağım. ayrımcılık yapmayacağım Herkesi kucaklayacağım. Onun için bu ülkede hep birlikte huzur içinde yaşayalım, hep beraber güzel bir nefes alalım diye hep birlikte çalışacağız ve kazanacağız. Bunun için sana ihtiyacım var.

BU ÜLKEDE ÖZGÜRCE YAŞAYACAKSINIZ: Gençler ve kadınlar… Bu seçimin kaderini gençler ve kadınlar belirleyecek. Arkadaşlar ilk sözüm size. Kutu tamam mı? Biliyorum twit atarsan anne baban ah kızım twit atma oğlum. Başımızın belada olduğunu söylüyorlar. seninle konuşuyorum Seçimden sonra göreceksiniz. İstediğin gibi tweet atacaksın, kimse kapını çalmayacak. Bu ülkede özgürce yaşayacaksın.

HANGİ ŞEHİRDE YAŞIYORUZ, HEPİMİZİN MUTLU OLABİLECEĞİ ORTAMI YARATMAK ZORUNDAYIZ: Bursa yeşil Bursa olarak biliniyordu. Yeşilliği büyük ölçüde kayboldu ve şehrin hava kirliliği var, bunun farkındayım. Göreceksiniz ki tüm şehirler yaşanabilir şehirler olacak. Bütün şehirlerde barışın olacağı, hangi şehirde yaşarsak yaşayalım her birimizin birlikte mutlu olacağı bir ortam yaratmak zorundayız. Bu ortamı demokratik yollarla birlikte çalışarak oluşturacağız.

BU BİR GÜÇ GÖREVİDİR. İKNA OLACAKSINIZ: Can sıkıntısı, senden bir kelime daha istiyorum. Sandıklara giderken son seçimlerde AK Parti’ye veya Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy vermiş bir kardeşimizi de siz ikna edeceksiniz. Türkiye’nin hali meydanda diyeceksiniz. Mutfaklara baktınız, yangın var. Pazara gidemiyoruz. Millet köşeyi dönerken, çocuklarımız işsiz. Bizim çocuklarımızın işi bile yokken, saraydakiler 5 yerden emekli maaşı alıyor. Asgari ücrete çalışıyor, aldığı ücretle yaşama şansı yok. Ev kiralama şansınız yok. Gel kardeşim Kılıçdaroğlu diye bir adam çıktı ortaya. Türkiye’yi düzelteceğim diyor. Gelin hep birlikte Kılıçdaroğlu’nu başkanlık koltuğuna oturtmaya çalışalım. Bu bir görev. ikna edeceksin Bunu yapmaya kararlı mısın?

BU ÜLKENİN GENÇLERİ BU ÜLKENİN TARİHİNE DEĞERLİ BİR TARİH BIRAKACAKTIR: Adeta komşu komşuyu sorgulamaya başladı. Ne kimlik ne de inanç. Herkesin kimliği, inancı başımın üstündedir. Bu meydandan anlatayım, bütün dünya duysun. İki kırmızı çizgimiz var: Bayrağımız ve vatanımız. Bizler atalarımız, dedelerimiz bu ülkenin kuruluşunda birlikte görev aldık. Güzel bir ülkede yaşayabilelim diye. Ancak bugün geldiğimiz noktada her konutta bir sorun varsa bizim de bir sorunumuz var. Elbette demokraside büyük aksamalar oldu ama ilk defa otoriter bir yönetimi demokratik yollarla değiştirme şansımız olacak ve bu talih dünya tarihine miras bırakacağımız değerli bir adım olacak. siyaset. Bunu yapacak olan da bu ülkenin gençleridir. 5 milyon 300 bin genç sandık başına gidecek; otoriter bir yönetimi demokratik yollarla oylayacak ve değiştirecek. Bu ülkenin gençleri, bu ülkenin tarihine çok değerli bir miras bırakmış olacaklardır. Kadınları ve gençleri göreve davet etmek benim görevim.

SON İKİ YIL İÇİNDE TÜM SURİYELİ KARDEŞLERİMİZİ SURİYE’YE GÖNDERECEĞİZ: Askerliği olanlar bilir. Sınır bir onurdur, diye yazıyor. Yani kimse kontrolsüz sınırı geçemez. Ama sınırlarımız geçiş hanına döndü. Kolunu sallayarak gelir. 3 milyon 600 bin Suriyelimiz var. En geç iki yıl içinde tüm Suriyeli kardeşlerimizi Suriye’ye göndereceğiz. Öyle bir noktaya geldik ki çocuklarımız işsiz, iş bulamıyor. Sorunu çözmemiz gerekiyor. Ama asla ırkçılık yapma. Okullarını, yollarını, köprülerini Avrupa Birliği fonlarıyla yapacağız. Müteahhitlerimizin yapacakları; Can ve mal güvenliğini sağlayıp göndereceğiz. Şimdi oylarını istiyorlar. Bunları vatandaş yapalım efendim seçimlerde bize oy verirler mi vermezler mi? Bunun hesabını yapıyorlar. Bizim hesabımız vatanseverliktir. Hesabımız bayraktır. Bu yüzden kendi ülkemde özgürce yaşamak istiyorum. Kendi ülkelerinde özgürce yaşasınlar. Onları da besle.

BÜYÜKŞEHİRDEN BURSA’YI HAVA KİRLİLİĞİNDEN ARINDIRMASINI DA İSTİYORUZ: Büyükşehir’in de Bursa’yı bu bölgenin en güzel ve en yeşil şehri yapmasını ve hava kirliliğinden arındırmasını istiyoruz. Büyükşehir verirseniz Bursa gerçekten tarihi bir Bursa olur.

TÜRKİYE’DE KİMSE SAHİP OLDUĞUNU HİSSEDECEK: Engelli kardeşlerimin fotoğrafını çektim. Bu görseli yayınladım. Hak ve hukukunuzu korumak ve kamuda istihdam etmek Kemal Bey’in asli görevlerinden biridir. Bunu unutma. Türkiye’de kimse sahipsiz hissetmeyecek. Herkesin hakkını ve hukukunu teslim edeceğiz.

HEPİNİZ BENİM MUTFAĞIMIZI BİLİYORSUNUZ: Saraylarda yaşamakla ilgilenmiyorum. Saraylarda yaşamak gibi bir derdim yok. Senin için yaşıyorum. mütevazi yaşıyorum. Evdeyim, huzurluyum. Temel olarak, hepiniz benim mutfağımı az çok biliyorsunuz. Orada huzurluyum. Allah nasip ederse saraylara değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çankaya’sına gideceğiz. Oradan millete hizmet edeceğiz. Mütevazi yaşayacağız. Topluma örnek olacağız.

DURUM; BİLGİ, TECRÜBE, ETİK, MAĞDUR VE LİYAFET İLE YÖNETECEĞİZ: Devleti yöneten kişi liyakat, bilgi, tecrübe, ahlak ve fazilet ile devleti yönetir. ‘İstediğimi yaparım, devlet yok…’ Devlet insanın ağzına asla teslim edilemez. Bu nedenle devlet; Bilgiyle, tecrübeyle, ahlakla, erdemle, liyakatle yöneteceğiz. Bunun sözünü de sana veriyorum. Bir tarafa yazın. Göreceksiniz Kemal Bey Türkiye’yi adaletle yönetecek. Ayrım gözetmeksizin yönetecek.

BÜYÜKŞEHİR YASASINI DEĞİŞTİRECEĞİZ: Köyün tüzel kişiliğini biliyoruz. Büyükşehir Yasasında değişiklikler yapacağız. Köy tüzel kişiliklerini iade edeceğiz. Varlıkları da iade edeceğiz. Ayrıca tüm köylerde okullar açacağız. Öğretmen köylere gidecek ve köylerde Ferhat ile Şirin buluştuğu gibi ben de öğrenciyle buluşacağım. Merak etme. Cumhuriyetin 100. yılında 100 bin öğretmen atayacağız. Böylece ulaşım sistemini bitirmiş olacağız.

KÖYDE ÇALIŞAN KADININ GELECEĞİ OLACAK: Kırsalda, köyde öğretmen olacak. Kadın çalışıyorsa, köyde genç varsa sosyal güvenlik primini devlet ödüyor. Böylece köyde çalışan kadının bir geleceği olacaktır. Sosyal devlet garantimdir diyecek. Yaşlandığımda çalışamaz hale geldiğimde emekli maaşımı alıp evimde yaşayacağım ve torunlarıma bakacağım diyecek. Onlara her türlü güvenliği sağlayacağız.

BAY’DA. KEMAL’İN BAŞKANLIĞI HİÇBİR ÇOCUK YATAKLARA Aç GİTMEYECEK: Aile Yardımı Sigortası… Merak etmeyin. Kemal Bey’in Cumhurbaşkanlığında hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Hiçbir fakir ailenin elektriği, doğalgazı, suyu kesilmeyecek. Bunların hepsini yapacağız. Aile ek sigortası ile her aileye taban gelir garantisi sağlayacağız. Bunu söylediğimde ‘Parayı nereden bulacaksın’ diyorlar. Bilmiyorlar. Bu kardeşiniz 27 buçuk yıl devlette çalıştı. Bütçe nasıl yapılır, gelir nasıl toplanır, israf nasıl önlenir. 27 buçuk yılımı bu işe verdim. Devleti biliyorum. Devletin ne olduğunu biliyorum. Devletimiz harika. Devletimiz güçlü. Bunların hepsini sağlayabilir.

BAY. KEMAL VATANDAŞ İÇİN ÇALIŞIYOR, NOKTA: BEN emekliler için diyorlar… Onu da söyleyeyim. Emeklilerimiz, Kurban Bayramı’nda emekli maaşlarını çekmeye giderken inşallah 15 bin TL’lik ikramiyelerini de görecekler. 15 bin TL. Hatırlamak. Parayı nereden bulacaksın diyorlar. Yani sen beşli çeteye para buluyorsun da ben vatandaşa bulamıyorum? Sen baronlara para buluyorsun da ben vatandaşa bulamıyorum? Yandaşları için, Kemal Bey vatandaş için çalışıyor, nokta.

O zaman tüm kardeşlerime sesleniyorum, İNSAN HAKLARINA SAYGI DUYUYORSANIZ, İNSAN HAKKI YENENLERİN TAKİP ETMEYİN: Kul hakkını yemedim, kul hakkını yemeyeceğim. Şimdi şunu söylüyorum, Cumhur İttifakı’na dahil olan liderlerin, ben halkın hakkını yemedim, halkın hakkını vermeyeceğim demelerini bekliyorum. Söyleyemiyorlar. Neden söyleyemezler? O zaman bütün dindar kardeşlerime sesleniyorum, insanların haklarına saygı duyuyorsanız insanların hakkını yiyenlerin peşine düşmeyin, onlara oy vermeyin. Suç ortağı olma. Bunu hafızanızın bir yerinde saklayın. Artık bu devletin soyulmasına izin vermemeliyiz. Yiyeceklere doyamadılar. Emin olun, yemeğe doyamadılar. Hepsini aldılar, mallarını yurt dışına getireceğim son kuruşuna kadar. Kemal Bey o paranın hepsini getirip bu millete verecek.

BENİM ADIM KEMAL OLURSA SİNAN ATEŞ’İN KATİLLERİNİ KULAKLARINDAN TUTAR, ADALETE TUTACAĞIM: Sinan Ateş’in mezarına uğradık. Hocamızla hep beraber Fatiha okuduk. Adım Kemal ise Sinan Ateş’in katillerini kulaklarından yakalayıp adaletin önüne çıkaracağım. Kimse unutmaz. Gaffar Okkan’ın katillerini bulup kulaklarından tutarak adalete teslim edeceğim. Kimse endişelenmesin. Bunların mantığını değiştireceğim, yapan yanına kâr kalır. Yapana da bir kazanç olmaz. Milletin hakkını ve hukukunu yiyenler bunun hesabını vermek zorundadır. Biz bunu yapmıyorsak neden devleti yönetiyoruz? Nasıl yönetiliyoruz? Devlet adaletle yönetilir. Devletin dini adalettir diyoruz. O zaman adaleti her yerde, her koşulda mutlaka sağlayacağız.

ŞEHİRDEKİ TÜM HASTANELERİ AÇACAĞIM: Senin için şehir hastaneleri yaptılar. Şehir dışında. Şehirdeki bütün hastaneleri açacağım. O hastanelere herkes rahatlıkla gidebilir. Beşli çeteler para kazansın diye kapatıyorlar. Neden kazanırsın? Soya soyaya doyamadılar. Açacağım, hepsi açılacak. Vatandaş en yakın hastaneye gidecek. Kilometrelerce ötedeki hastaneye gideceksin, gitmen gerekecek. Şehrin içini kapattılar… Açacağız. Biz beş kişilik çeteler halinde değil, halk için çalışıyoruz. Biz baronlar için değil halk için çalışıyoruz.

İLAÇ BARONLARINI BU TOPRAKLARDAN DA ÇIKARACAĞIM: İki takım beni sevmiyor. Başkan olmamı istemiyor. Bir-beş çete, iki uyuşturucu baronu… Uyuşturucu baronlarını bu topraklardan yok edeceğim. Hiçbir uyuşturucu baronunun nefes almasına asla izin vermeyeceğim.

BU ÜLKENİN HER YERİNE HUZUR, RAHMET GETİRECEĞİM: ve Bursaspor. Bursaspor’un tekrar yükselmesini istiyoruz. Bu konuda üzerimize düşen ne varsa büyük bir zevkle yapacağız. Bay pankartı var. Başkan, 52 yıllık yerli ve milli otomobil şehri Bursa sizlerle konuşuyor.’ Size de bir sözüm var, bu memleketin her karışına barış ve rahmet getireceğim.

SİZİN İÇİN, ÜLKEM İÇİN, BAYRAĞIM İÇİN, DEVLETİM İÇİN ÇALIŞACAĞIM: Ekrem Lider bitirirken hep şunu söyler: Her şey çok güzel olacak. Allah’a yemin olsun ki her şey çok güzel olacak. Bu ülkeye baharı getireceğim. Bu ülkeye barış getireceğim. İnanın bu memlekette her evde huzur ve rahmet olacak. Senin için, vatanım için, bayrağım için, devletim için çalışacağım. Bu ülkede asla ama asla yüzünü yere sermeyeceğim. Herkes bu ülkenin sokaklarında göğe özgürce bakarak huzur içinde dolaşacak. Onurlu bir şekilde tur atacak.”

Kaynak: ANKA / Güncel

suleymanpasa-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler