Haber

Özgür Özel: Bugün 14 Şubat, herkes sevdiklerinin yanına koşuyor, Sayın Tayyip de Sisi’ye koşuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi’ye yaptığı ziyareti eski açıklamalarını hatırlatarak eleştiren CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü. Herkes sevdiğine koşuyor. Sayın Tayyip de bugün Mısır’a gitti.” Mısır’da Sisi’yi ziyaret ettim.” “Yıllarca kendisine uluslararası bir anlaşmazlığın olmayacağını, Sisi ile görüşmesi gerektiğini söylediğimizde bize ‘Hain, darbeci, darbeci sever’ derdi. Bugün bu olayı gerçekleştiren kişiye poz veriyor ve sarılıyor.” Darbe” dedi.

Etimesgut ilçesinde seçim koordinasyon ofisinin açılışına CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Lideri Mansur Yavaş ve CHP’nin Etimesgut Belediye Başkanı Adayı Erdal Beşikçioğlu katıldı.

MANSUR YAVAŞ: FOTOĞRAFIMI SOKAKLARDA GÖRMEDİNİZ, ÇAKARLI KONVEYLERİMİZ

Açılışta konuşan Mansur Yavaş, “5 yıldır birlikteyiz. 5 yıldır Ankara sokaklarında fotoğrafımı görmediniz, yanıp sönen konvoylu resmi araçlarımızı görmediniz. Belediyedeki çocuklar ve akrabalar. Benimle birlikte menfaat peşinde koşanları görmediniz. Biz sadece Ankara halkının ihtiyaçları için çalıştık.” .

Sorumlu bir yönetim olduklarını belirten Yavaş, “İhalelerimizin 4 binden fazlasını canlı yayınlıyoruz. Tüm harcamalarımızı belediyemizin internet sitesinden görebilirsiniz. Sorumluyuz. Bütçeyi hazırlarken kamuoyuna soruyoruz. Biz yapıyoruz.” Hiçbir şeyden çekinmeyin. Bugün hesap vaktidir. Bizler diğerleri gibi ‘Ahirette hesap vereceğim’ demiyoruz. Çünkü bu, “Dünyada hesap vermeyenden, dünyada hesap sorulmaz” diğer dünya da. Artık meşhur ‘Çalır ama çalışır’ ideolojisini Ankara kaldırımlarının dibine gömdük. Bizim boşa harcayacak paramız yok, bunlar milletin alın terinden gelen paralardır” dedi.

‘PROJE YOK DEDLER, ŞİMDİ BİZİM YAPTIKLARIMIZI TAKLİT EDİYORLAR’

Mansur Yavaş, “Belediye nedir? Vatandaşın doğumundan ölümüne kadar her türlü ihtiyacıyla ilgilenen bir kurumdur.” “Bir çocuk okula otobüsle gidemiyorsa bunu Ankara Büyükşehir Belediyesi çözüyor. İlkokul ve ortaokul öğrencileri okula otobüsle gidiyorsa ABB tarafından ücretsiz taşınıyor. Bizim tek derdimiz onların eğitimli olması.” 3 “Yıllardır Başşehir Kart’a para ekleyerek yardım yapıyoruz. Kırtasiye yardımı yapılıyor, çantanın neresinde belediye yazıyor bilmiyorum. Çocuklar okula giderken herkesin bir çantası olduğunu biliyor ve O belediyeden destek aldıkları biliniyor. Bunun da bilinmemesi lazım. Kırtasiye yardımını da kartlara yatırıyoruz” dedi. .

Yavaş, AK Parti adaylarının vaatlerinin kendi projeleri olduğunu belirterek, “Türkiye’de ilk defa 3 yıldır 200 bin aileye doğalgaz yardımı yapıyoruz. Artık İstanbul’daki rakiplerimiz çorba dağıtmaya başladı, onlar da çorba dağıtmaya başladı.” Çorba dağıtırken benimle dalga geçiyorlardı. Benden başka emeklilere destek veren belediye yok. Proje “Hayır diyorlar, İstanbul’daki aday 2 bin lira dağıtacak, Ankara’daki aday 5 bin lira dağıtacak. Bizim yaptığımızı yeni proje olarak sunmaya, taklit etmeye başladılar” dedi.

ÖZGÜR ÖZEL: ETİMESGUT DEĞERİ BİLİNMEYEN BİR İLÇE

Mansur Yavaş’ın ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel bir konuşma yaptı.

Etimesgut’un önemli bir ilçe olduğunu belirten Özel, “Etimesgut gelişen, çoğalan, sığmayan bir ilçe ama değeri kimileri tarafından bilinmiyor. İlgimi çekti ve beni Ada Kavşağı’na götürdüler. CHP belediyeciliği açısından Türkiye’nin en değerli noktasının burası olduğunu söyledi.”3 İlçeler kesişiyor: Sincan, Yenimahalle, Etimesgut. Aynı kavşakta Yenimahalle tarafına gittiğinizde evler 10 milyon lira. Etimesgut tarafına gittiğinizde evler 6 milyon lira. Sincan tarafına gittiğinizde evler 3 milyon lira. Çünkü bir tarafı CHP’li belediye tarafından yönetiliyor, diğer tarafı ise yıllardır AK Parti tarafından yönetiliyor. “Bir yandan berbat belediye yönetimiyle perişan olmuş, bir yandan da ortada kalmış bir Etimesgut var. CHP’nin yönettiği şehirlere hizmetler geliyor, yatırımlar geliyor, şehir güzelleşiyor, şehirler güzelleşiyor. sosyal demokrat belediye o şehrin gücüne güç katıyor, fiyatına değer katıyor. Biz de bunu yapmak için Etimesgut’a geliyoruz” dedi. .

Etimesgut Belediye Başkanı Adayı Erdal Beşikçioğlu’nu aday gösterdiklerini hatırlatan Özel’in açıklamaları şöyle:

‘ONA BAKTIĞIMDA KAHRAMAN BİR TÜRK POLİS GÖRÜYORUM’

“Etimesgut’un Ankara kimliğini kaybetmeden Ankara kimliğini koruyan, geçmişte devlette birçok görev yapmış, uzun yıllar Devlet Tiyatroları’nda eşsiz bir yöneticilik yapmış, Ankara kimliğini geliştirip güçlendiren birine teklifte bulunduk. dokunduğu yeri milletin ve milletin sevdiği bir kişidir. Hem devlet adamıdır hem de Etimesgut’a yakışacak bir güzellik olan bir halk kahramanına teklifte bulunduk. Kabul etti. Ona baktığımda tabii ki görüyorum. Bir Ankara aşığı… Ona baktığımda elbette, zalimlere tahammülü olmayan, hepimiz gece rahat uyuyalım diye canını ortaya koyan bir iradenin temsilcisi olan kahraman Türk polisini görüyorum. Ona bakınca ‘Bu kapı neden kapalı?’ diyen valiyi görüyorum. ‘Vatandaş insanları kalabalıklaştırmasın’ diyenlere ‘Vatandaşın giremeyeceği yer var mı, kapıları açın’ diyen valiyi görüyorum. Ona baktığımda 1 Nisan’dan itibaren Etimesgut’un yüzünü güldürecek Valiyi, kapalı kapılar ardında değil aranızda yürüyecek hepinizin sevgilisi Başkanım Erdal’ı görüyorum.

Türkiye’deki tüm gençler adına; -nereye gitsem selam gönderiyorlar- Türkiye Etimesgut’taki tüm polislerimizin kahramanları adına; Selam verenler adına Behzat Ç. Türkiye’nin her yerinde ‘Valimime selamlar’ deyin, 31 Mart’ta rekor kırıp Erdal liderine destek vermenizi istiyorum. Görevine devam edecek. Çok güzel oynadı. Yazılı bir senaryoya göre hareket etti, kendisine yakışmayan hiçbir rolü kabul etmedi, işini kusursuz yaptı. Herkesin sevdiği, benimsediği ve takdir ettiği bir yapısı ve kişiliği vardır. 1 Nisan’dan sonra senaryoyu birlikte yazacaksınız, birlikte hayata geçireceksiniz ve Türkiye’ye burada bir başarı öyküsü anlatacaksınız. Sizden bunu bekliyoruz. Tabi ki kendisi bu görevi yaparken arkasında Etimesgut ilçe teşkilatımızı ve CHP’li üyelerimizi ama sadece onları değil tüm Etimesgut demokratlarını görüyoruz. Milliyetçi demokratları görüyorum, muhafazakar demokratları görüyorum, sosyal demokratları görüyorum. “Komiserim, valim ve 1 Nisan Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu’nu, Komiserim Behzat Ç.’yi Etimesgut ittifakına emanet ediyorum.”

‘ALLAH 1994’ÜN RUHUNU GÖSTERSİN’

“‘1994 ruhuyla çalışacağız, Ankara’yı alacağız. 1994 ruhunu geri getireceğiz’ diyor. 1994 yılında Melih Gökçek’i Ankara’ya getirdi. Giderken AKP’nin Tayyip Bey’den sonraki en üst düzey üyesi Bülent Arınç, ‘Sen parsel parsel sattın’ dedi. Bu yiğit o enkazın üstüne çıktı, fakiri güldürdü, fakiri ısıttı, açları doyurdu, her yere ulaştı. Allah korusun 1994’ün ruhu bir yana ama Mansur Yavaş’ın belediyeciliği baş tacıdır. Etimesgut artık karar verin. İstatistikler belli, üniversiteye giden öğrencilerin yüzde 88’i ilk tercih olarak CHP’li belediyelerin olduğu şehirleri yazıyor. Neden? Ulaşım iyi, destek var “Öğrencilere katkıları iyi, şehir güzel, temiz, olağanüstü . Hafta sonları herkes CHP’li belediyelerin bulunduğu yerleri ziyarete gidiyor. Ancak herkesi Yenimahalle Çankaya’da ağırlayamıyoruz. Karşıyaka’ya, Bakırköy’e, Kadıköy’e gideriz, Kuşadası’na götüremeyiz ama Etimesgutlular isterse Etimesgut’u Çankaya yapacak bir belediye başkanını ve onun arkasında duracak kardeşini atayabilir.

Bir yanda Ankapark’a 800 milyon dolar, sözde 24 milyar TL yatırım yapan, vergilerinizi, varlıklarınızı o Ankapark’a yatıran bir anlayış var; Bir yanda o masraf ve israfı ortadan kaldıran, her yoksula ayda bin lira yardım yapan, 500 lira doğalgaz parası veren, 1 kilo et veren bir lider var ki en azından çocuk yesin. Ayın 1-2 günü mahsulünde et var. Kimisi kâr peşinde, kimisi de insanları doyurmak için gece gündüz çalışıyor. “Burası CHP, burası Mansur Yavaş, burası halkçı belediyecilik.”

‘ERDAL BELEDİYE BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ’Yİ ÜZECEK’

“MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde seçimler için Ankara’ya gitti. Sayın Turgut Altınok’un yanına gelerek ‘Ah Ankaralılar altı ok olmasın, Altınok olması lazım’ dedi. Şunu söyleyeyim, geçen sefer onun sözlerini dinleselerdi, doğalgaz yardımı olmazdı, et yardımı olmazdı, üniversite öğrencilerine sıcak yemek olmazdı, çorba dağıtımı yapılmaz, kırsal kalkınma takviyesi yapılmazdı. Devleti dinleseydik, teröristler su faturalarını dağıtırdı ama altı ok en değerli sembollerden biri.Milliyetçiliğin okunu kalbinin üzerinde taşıyan bu güzel insan, bunların hepsini yaptı ve biz de onun arkasındayız. Ve Erdal Lider, bu altı okun her birine hepimiz gibi sahip çıkarak, popülist belediyecilik yaparak, devlet ile millet arasında köprü olmanın bilincinde olarak, Cumhuriyetin başkentinde cumhuriyetçiliğin kıymetini bilerek. Laikliğin hem inanç özgürlüğü hem de herkesin yaşam tarzı özgürlüğü olduğunu bilerek Devlet Bey’i üzecek ama altı okunu da Etimesgut’ta sallayacak.

Belediyeciliğimiz herhangi bir partiyi zorlayan, hiçbir görüşü yok sayan bir zihniyet değildir. Herkesle aynı anda ilgileniyoruz. Bundan sonra CHP’nin popülist belediyecilik yaklaşımını Etimesgut’a taşırsanız, nüfusu ve sorunları artan Etimesgut’u hızla ayağa kaldıracağımızın, Türkiye’nin en büyük 16’ncı nüfusuna sahip ilçesi Etimesgut’u hak ettiği yere getireceğimizin sözünü veriyoruz. “

‘SEVGİLİLER GÜNÜNDE SASI’YA KAÇTI’

“Bugün 14 Şubat, bugün Sevgililer Günü. Herkes sevdiğine koşuyor. Tayyip Bey de bugün Mısır’a gitti, Mısır’daki Sisi’ye koştu. Orada Sevgililer Günü’nü kutluyor. Bakın Tayyip Bey’e ‘Yapacak mısın?’ Sisi’yle barışmak mı?’ “Beni Sisi’yle barıştırmak isteyenler var. Asla kabul etmiyorum. Yapmayacağım. Neden, bu yüzden. Yüzde 52 oy alan Mursi ve arkadaşlarını hapse mahkum eden bir anti-demokratla karşı karşıyayız. Onunla aynı masaya oturmayacağım. Ben bir demokratım. “Böyle bir insanla asla tanışmayacağım. Hiçbir zaman aynı masaya oturmadım, asla da oturmayacağım. Oturursam insan olamam” dedi. Sevgililer Günü’nde gitti ve Sisi’ye sarıldı. Ama bir gerçek var: Yıllardır kendisine uluslararası bir kırgınlığın olmayacağını söylüyoruz. Sisi’yle tanışın. Büyükelçi “Siz çektiniz, geri gönderin. ‘Orada çalışanlara, öğrencilerimize, bu kadar ihracat yapanlara, müteahhitlerimize yazıklar olsun’ dedik ama dinlemedi. Şimdi kendisiyle barışıyor. Ama aynı zamanda yıllardır bu kadar eziyet ettiği kişilerin de suçunu taşıyor.” Biz kendisine devletler arasında hiçbir anlaşmazlık olmayacağını, tepki verecekse bunu bir an önce göstermesi ve telafi etmesi gerektiğini söylediğimizde, ‘Hainler, darbeciler darbecileri sever’ dedi. Bugün darbeyi yapan kişiyle poz veriyor. “Bugüne kadar söylediği her şeyi yalanladı ve doğru yola geldi ama Sevgililer Günü’nde Sisi’ye sarılmak da bir beyefendiye yakışır.”

(HABER MERKEZİ)

menemen-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler