Haber

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci Kahramanmaraş’ta oy kullandı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği için memleketi Kahramanmaraş’ta oy kullandı.

Oyunu kullanmak için AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel ve bazı partililerle birlikte 1972’de mezun olduğu Onikisubat ilçesindeki Dumlupınar Şehit Haşim Yenigül İlkokulu’na giden Kirişci, bahçede vatandaşları selamladı.

Kirişci daha sonra oyunu kullanacağı 1062 numaralı sandığın bulunduğu sınıfa giderek sandık görevlilerine hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Kirişci, oyları sandığa atarken, bugünün Türk demokrasisi için değerli bir gün olduğunu söyledi.

Hayırlı seçimler dileyen Kirişci, şunları söyledi:

“Demokrasi tarihimiz, 14 Mayıs 1950’de yapılan ilk demokratik seçimle çok partili hayata geçiş ve böylece milletimizin demokrasi yolculuğuna çıkmasıdır. Aradan 73 yıl geçti, yine 14 Mayıs, bu kez Türkiye’de. 2023 aziz milletimiz inşallah bu ülkenin geleceği için kendi demokratik tercihini yapar milletvekili adayı olarak bu okul kişisel tarihimiz açısından ayrıcalığı olan bir okul çünkü ben bu okuldan mezun oldum. Dumlupınar İlkokuluydu o zaman bu mahallenin evladı olarak bugün Tarım ve Orman Bakanı ve Kahramanmaraş’tır.Biz milletvekili adayı olarak bu oyu kullanıyoruz.Vatanımızın birlik,güç ve beraberliğine daim olmasını temenni ediyorum. Kalıcı.Seçimden sonra milletimizin memnuniyeti ve refahı en üst seviyede olacak ve yeni bir asra gireceğiz.Türkiye Asrı dediğimiz bu asırda yeni bir devir, yeni bir devir inşallah. yeni bir yükseliş bu dönemin başlangıcı olacak.”

Kirişci, oy verme işleminin ardından okuldaki diğer sandıkları da gezerek, Şehit Haşim Yenigül için oluşturulan anma köşesinde dua etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu