Haber

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Depremzedelerle Bayram Namazı Kıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TSK komuta kademesiyle birlikte depremzedelerle bayram namazı kıldı.

Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile birlikte Ramazan ayının son iftarının ardından gece saatlerinde Hatay’a geldi. şehit ve gazi aileleri.

Bayram namazını depremzedelerle birlikte Hacı Cuma Kahraman Mescidi’nde kılan Akar, ardından vatandaşlarla bayramlaştı.

Bakan Akar, bayram namazını camide baş başa kılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen 6 Şubat depreminde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifalar dileyen Akar, “Bu afetin ardından başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimiz ve tüm bakanlar, valiler, kurum ve kuruluşlar, vatandaşlarımız, devletimiz ve milletimizle iş birliği içinde vatandaşlarımızın yanına koştu, tek yürek, tek yumruk olarak buradaki yaraları sarmak için çaba sarf etti ve etmeye devam ediyor.” dedi.

Depremin ardından başlayan çalışmaların hızla devam ettiğini kaydeden Akar, “Büyük fedakarlıklar yapıldı. Elimizden geleni yaptık ve yaraları sarmak için çalışmalarımız devam ediyor.” söz konusu.

Temeli atılan kalıcı konutların tamamlanmasıyla normalleşmenin devam edeceğini vurgulayan Akar, şöyle konuştu:

“Bu ortamda Türk Silahlı Kuvvetleri, bazı fitne ve fitne yuvalarının söylediğinin tam tersine, Sayın Cumhurbaşkanımızın bilgisi dahilinde ve direktifleri doğrultusunda ilk andan itibaren tüm deprem bölgesinde vatandaşlarımızın üzerine koşmuştur. tüm imkanlarımızı seferber ettik. Elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Bir kez daha hepimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Milletimize başsağlığı diliyorum. Hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin. Vatandaşlarımıza güç, kuvvet ve sabır diliyorum. Biz biriz, beraberiz, asla yalnız değilsiniz. Devletimiz ve milletimiz yanınızda. Bayramınız mübarek olsun.”

Gül vermek isteyen vatandaşla samimi diyalog

Konuşmasının ardından depremzede bir kişi Bakan Akar’ın yanına gelerek gül vermek istedi.

“Sen o çiçeğe layıksın” diyen Akar, teşekkür ederek gülü kadına tekrar vermeye çalıştı.

Bunun üzerine vatandaş, “Allah razı olsun, bizi hiç yalnız bırakmadınız. Bunu hak ediyorsunuz.” terimleri kullandı.

Bakan Akar, bayramını kutladığı vatandaşın verdiği gülü teslim aldı.

Namazın ardından TSK komuta kademesiyle Narlıca Mezarlığı’na giden Bakan Akar, kabrini ziyaret ederek vatandaşlara taziyelerini iletti, dua okudu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu