Yaşam

Mitoloji ile felsefeyi harmanlayan soluksuz bir okuma: Eel

ensonhaber.com

Peki böyle bir savaşın galibi kim olacak?

İnzivaya çekilme ve tefekkür görünüşte takdir ediliyor, ancak yöneticiler tarafında aslında teşvik edilmiyor ve hoş karşılanmıyorlar. İçe dönük bir ritüel olduğu için uyanmaya ve farkındalığa yol açabilir. Bu nedenle yöneticiler, bireyin kendi kendisiyle baş başa bırakılmamasına ve bireyin dışa dönük, kolektif ritüellerle meşgul olmasına özen göstermelidir.

En faydalı yöntemler toplu halde kılınan dualardır. Böylece kişilik sürü havuzunda çözülür ve zamanla kaçınılmaz olarak yok edilir.

kendini sevmek

Kendini sevmek ve kendisiyle mutlu olmasına izin vermemek de çok önemlidir. Kendini seven ve değer veren birey özgürleşir ve kontrol edilemez hale gelir. Atlantis’in amacı, bireye kendini yetersiz ve değersiz hissettirmek olmalıdır. Din bu noktada en eksiksiz enstrümandır.

Sayfa: 272

Hatalar ve kişilik

Hatalar kişiliği geliştirir, çünkü hatalardan ders alınır, dersler çıkarılır. Kişi hata ile günahı ayırt edemez hale getirilmelidir. Hatadan öğrenilir ama günahtan öğrenilmez. Pişman olursun, utanırsın, tövbe edip affedilmek için can atarsın. Kişiye sürekli bir suçluluk duygusu yaşatılmalıdır. Bu, ideal toplumun değerli özelliklerinden biridir.

Kitap sayfası için link:

[email protected]

haber-karesi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu